Levné teplo i chlad pro firmy? Zajistí je průmyslová tepelná čerpadla

Hledáte způsob, jak svému provozu zajistit stabilní dodávky levného tepla, teplé vody či dokonce chladu? V tom případě vás budou zajímat možnosti průmyslových tepelných čerpadel dostupných v České republice.

Na průmyslová tepelná čerpadla se již dnes spoléhají nejen kancelářské budovy, výrobní podniky, potravinářské provozy, restaurace, hotely, kulturní objekty, ale také strategicky významné objekty typu nemocnice, letiště, školy apod. V západní Evropě pak najdeme projekty, v rámci kterých na tepelná čerpadla spoléhají celé městské čtvrti či dokonce města, jedná se přitom i o oblasti ve Švédsku, Finsku, Norsku, tj. zemích s velmi nízkými teplotami v zimních měsících.

V České republice dostupná průmyslová tepelná čerpadla dokáží svým majitelům zajistit:

  • až 100 000 litrů teplé vody za den,
  • spolehlivé dodávky tepla i při venkovní teplotě– 25 °C, 
  • výstupní teplotu vody až 90 °C při venkovní teplotě – 25 °C,
  • chlazení bez požadavku na elektrický příkon,
  • souběžnou výrobu tepla a chladu
  • prostřednictvím rekuperace opětovně využít teplo, které jinak bez užitku vypustí do okolí,
  • zvýšit komfort pobytu v objektu odvodem tepelné zátěže.

Výše uvedené přitom platí bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky či dostupnost energetických komodit, těmi jsou pro tepelná čerpadla venkovní vzduch a geotermální energie, obě tyto komodity jsou přitom dostupné vždy, zdarma a v prakticky nevyčerpatelném množství.

Zároveň, provoz tepelných čerpadel má minimální negativní dopad na životní prostředí, tj. firmám poskytuje konkurenční výhodu u segmentu zákazníků, který se zajímá o dopady jejich nákupního chování právě ve vztahu k životnímu prostředí.

Tepelná čerpadla je možno využít prakticky u všech typů budov, ať už mají velikost lodního kontejneru či největšího nákupního centra v České republice. Za účelem konzultace využití tepelných čerpadel ve vaší firmě jsou vám k dispozici zástupci společnosti GT ENERGY s.r.o., která se v oblasti úspor energie a dodávek úsporných technologií zabývá již od roku 1997, viz https://www.gt-energy.cz/

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *