Anonymní platební karta – kde ji získat a jak funguje

Anonymní karta je předplacená platební karta, která není spojená s žádným konkrétním bankovním účtem. Jaké má výhody a kde ji získat?

Anonymní karta není vázána na žádný účet, ale není označena ani vašim jménem. Jak ale asi správně předpokládáte, i tato anonymita má své limity. Míra anonymity se totiž mění s výší limitu karty. Karty s nízkými limity do 10 000 korun jsou opravdu 100% anonymní. Někde se udává třeba 250 eur za měsíc. Při vyšších limitech se musíte zaregistrovat.

Ověřování údajů při registraci

Otázkou zůstává, jak důkladně jsou vaše údaje při registraci pro vyšší limit na kartě ověřovány. Registrace je pojistkou v případě, kdy kartu ztratíte, nebo je vám odcizena. Pokud se částky na kartě blíží nebo překračují stotisícovou hranici, pak je samozřejmě třeba použít oficiálně ověřené kontaktní údaje. U nižších vkladů je pak karta opravdu anonymní. Musíte jen počítat s vyššími poplatky za využívání této služby a nižšími limity, pokud chcete kartu používat 100% anonymně.

Výhody používání anonymní platební karty

  • můžete skrýt svou identitu jako vlastníka karty
  • při nákupech na internetu zůstává vaše identita skrytá
  • nemusíte se bát zneužití vašich osobních údajů
  • anonymní karta nemůže být zahrnuta do insolvenčního řízení
  • poskytuje vám větší bezpečnost a ochranu osobních údajů
  • je určena pro zvláštní potřeby
  • vhodná nejen pro internetové platby
  • nemusíte nosit hotovost

Anonymní karta místo hotovosti

Bezpečnostní výhody anonymní karty jsou nesporné. Nemusíte s sebou nosit hotovost, o kterou můžete snadno přijít. Nevystavujete riziku, že vám někdo odcizí kartu a získá přístup k vašemu hlavnímu kontu. Předplacená platební karta je bezpečné řešení i pro děti.

Anonymní karta pro bezpečné internetové platby

Při nákupu na internetu můžete ušetřit, jenže je tu reálná hrozba zneužití osobních údajů. S anonymní kartou zůstává vaše identita prodávajícímu na internetu skryta. Můžete nakupovat na internetu a nebát se přitom o své finance.

Anonymní karta jako spoření i dárek

Anonymní karta je určena pro zvláštní potřeby. Poslouží vám jako peněženka na zahraniční dovolené, bezhotovostní kasička, do které si spoříte, nebo vhodný dárek pro vaše blízké, kterým nechcete dávat hotovost jen tak do obálky.

Jak a kde si pořídit anonymní kartu

Předplacenou platební karu nabízejí banky i nebankovní instituce. Stačí si vybrat poskytovatele, který vám nejvíce vyhovuje a zřídit si kartu. Můžete si ji vyřídit online, pomocí SMS či na pobočce, například u Mall Pay, FreePay, ČS nebo ČSOB.

Co takhle anonymní bankovní účet?

Anonymní bankovní účet je možné zřídit v tzv. offshore bankách, které jsou vázány vysokým standardem bankovního tajemství, zachovávají a ctí právo vlastníka účtu na soukromí, často i s vyšším zhodnocením než u klasické banky. Anonymní účet v bance si může otevřít fyzická osoba i anonymně vlastněná offshore společnost. Nabízí ho třeba Švýcarsko, Kypr či Mauricius a banku můžete pohodlně oslovit prostřednictvím internetu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *