Investiční zlato zlaté cihly

Vyplatí se v době krize investice do zlata?

Přemýšlíte, jak zachránit své úspory před inflací? Jedna z možností vede přes investiční zlato.

Čekáte, že z vás investiční zlato v krátkém horizontu udělá boháče? Pokud ano, tak pro vás máme špatnou zprávu. Tak se nestane. Ochránit před inflací ale úspory dokáže, a to z důvodu v dlouhodobém horizontu až na drobné výkyvy stabilní ceny. A v jaké formě je zlato pro investiční účely nejvhodnější? Nabízejí se šperky, zlaté mince a investiční zlaté slitky.

Garance ryzosti a původu

Jedničkou na trhu s drahými kovy, ať již se jedná o garanci ryzosti či jeho původu, jsou švýcarské zlaté slitky s hologramem z portfolia rafinérie Argor-Heraeus. Tyto cihličky jsou ale výjimečné. Zatímco přední strana slitku je identická se slitky běžné produkce, ta zadní se už odlišuje. Je do ní totiž vyražený speciální hologram, který je pro investora zárukou, že nakupuje pravé investiční zlato.

Investiční zlato zlaté cihly

Giloše provedené laserem

Nejedná se tedy o nějakou nálepku, kterou by bylo možné odstranit a přenést na jiný slitek, ale jakýsi laserový „copyright“ provedený speciální holografickou technikou označovanou jako Kinebar®. Hologram je patentově chráněná technologie, kterou nelze kopírovat.

Ochranná obchodní známka

Tato chráněná obchodní známka společnosti UBS (Union Bank of Switzerland) představuje aplikaci difrakčního bezpečnostního prvku, tzv. kinegramu (název pochází z řeckého slova „pohyb“ [kínesís] a „psané“ [grámma]). Tato patentovaná technologie se používá i pro zabezpečení bankovek nebo cestovních pasů. Gilošový obraz mění obrys i barvu při mírném pohybu slitkem. Ve středu grafického symbolu jsou zřetelná písmena A a H. Obdobným způsobem jsou chráněny i pasy vyspělých západních států.

Příjemné je, že slitky s hologramem, které v Čechách a na Slovensku distribuuje společnost Zlatovna.cz, nejsou významně dražší, než slitky obyčejné.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *