Rekvalifikační kurz mzdové účetnictví

Jak začít účtovat mzdové účetnictví?

Přišli jste o práci? Nebo nejste spokojeni s tou stávající? A co takhle změnit obor? Jedním z nejstabilnějších v současné době je mzdové účetnictví. O šikovné účetní totiž bude poptávka pořád.

Nežijeme ve snadné době. Řada firem kvůli nepříznivé ekonomické situaci a stále vysoké ceně energií hodlá propouštět, nebo dokonce ukončit provoz. Jejich zaměstnancům nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po jiném zaměstnání, což obzvláště v některých lokalitách může být problém. Je však také spousta lidí, kteří svou stálou práci mají, ale nejsou v ní spokojeni. Nebaví je a vykonávají ji pouze pro peníze. Ty sice jsou důležité, ale radost a potěšení z práce je také nesmírně důležitá. Vždyť v zaměstnání trávíme třetinu dne, potažmo třetinu produktivního života. A víte, co se říká? Že předpokladem celkové životní spokojenosti je kombinace rodinného zázemí, naplňujícího vztahu a právě i práce.

Přihlaste se na rekvalifikační kurz

Řešením v obou případech může být rekvalifikační kurz. Ten vám za splnění jistých podmínek může uhradit Úřad práce. Podmínky jsou následovné: musíte být na Úřadu práce evidováni jako uchazeč o zaměstnání, být zdravotně způsobilý k vykonávání dané profese, rekvalifikace musí být potřebná a účelná a rovněž vám nesmí chybět odpovídající vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikujete.

Jaký kurz zvolit?

Prvním krokem by tedy měla být volba rekvalifikačního kurzu. Spoustu jich nabízí například společnost Orange Academy. Největší oblibě se těší kurzy jazykové, IT, personalistiky, marketingu a mzdového účetnictví. Ten je mimochodem účastníky kurzu velmi dobře hodnocen. „Lektorka Bc. Michaela Prátová je velmi zkušená, na všechny dotazy uměla odpovědět, byla velice ochotná a hlavně díky ní byl kurz velmi přínosný. I skripta byla velice přehledná. Kurzem jsem si chtěla doplnit a utřídit znalosti, které mám, a to se mi na 100 % splnilo. Už teď kurz doporučuji všem svým známým,“ popsala své zážitky Marcela z Brna. Proto si kurz a jeho náplň probereme o něco podrobněji.

Pro koho?

Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky pořádaný společností Orange Academy je primárně určen jak pro začátečníky, tak i pokročilé v oboru, kteří si po delší přestávce chtějí své znalosti oživit či zdokonalit. Jeho absolvováním obdrží osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem vydaným MŠMT ČR s celostátní platností. Ten následně budou moci použít jako jeden z podkladů pro živnostenské oprávnění pro profesi mzdové účetní.

Co se naučíte?

Absolvent kurzu by měl být schopen komplexně vést mzdové účetnictví pro malé a střední firmy. Ovládat základy personalistiky (zaměřené na zákoník práce). V případě zájmu je možné si kurz rozšířit i o výuku mzdového účetnictví na počítači.

Jak je kurz veden?

Na kurzu se nebudete pouze biflovat teorii. Jeho součástí je rovněž její aplikace do praxe, tedy procvičování získaných znalostí na praktických případech. Celá výuka, kterou do tohoto okamžiku absolvovalo více než 3 tisíce účastníků, probíhá v uvolněné přátelské atmosféře. Součástí samozřejmě jsou nezbytné studijní materiály včetně přístupu do moderního e-learningu.

Kurzem to nekončí

Absolvováním kurzu ale služby společnosti Orange Academy zdaleka nekončí. Sledovat budete moci nejnovější videa na YouTube kanálu zaměřená na aktuální trendy v oboru.

Jak vidíte, důvodů proč se přihlásit na rekvalifikační kurz pořádaný společností Orange Academy je celá řada. Kurzy se navíc konají po celé republice. Nejenom ve velkých městech (Praha, Brno a Ostrava), ale také v těch menších (Mladá Boleslav, Kolín, Kyjov, Jihlava atd.). Ještě váháte?

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *